Burak Gören: Yapmamız Gereken Tek Şey Bu Kulübü Ligde Tutmak

Basketbol Süper Ligi‘nde 23. haftanın erteleme maçında evinde konuk ettiği HDI Sigorta Afyon‘u 109-87 mağlup eden Aliağa Petkim‘de koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana Petkim’e oynattığı pozitif basketbolla ligde kalma umutlarını yeşerten Burak Gören, kalan 6 maçlık zorlu fikstüre dikkat çekti ve şunları söyledi:

”Öncelikle buraya gelen tüm Aliağa halkına ve İzmir seyircisine teşekkür ediyorum. 12 maçtır bizi müthiş destekliyorlar. Bugün onların yarattığı atmosferi hissettik. Beş gün öncesine göre iyi durumdayız. Beş gün önce ligin dibine demir atmış, oradan çıkamamış bir takım görüntüsündeydik. Ligde ilk kez üst üste 2 maç kazandık ve çok uzun zaman sonra son sıradan kurtulduk. Önümüzde çok zorlu bir süreç ve 6 maç daha var. Burası çok güzel bir basketbol şehri, Petkim çok güzel bir basketbol kulübü. Bizim, oyuncularla birlikte yapmamız gereken tek şey, bu basketbol şehrini, bu kulübü, bu ligde tutabilmek. Afyon’u da tebrik ederim, sonuna kadar mücadele ettiler. Bizim için çok değerli bir galibiyetti, teknik ekibi ve oyuncuları tebrik ediyorum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir