Bursa’da İşler Kötü Gidiyor Ama Ömercan İlyasoğlu Parlıyor

7Days Eurocup D Grubu‘nda yer alan temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor evinde konuk ettiği İspanya‘nın Gran Canaria takımı karşısında 94-76’lık skorla kaybetti.

Bir maçı eksik Bursaspor, bu sonuçla üçüncü maçından da mağlubiyetle ayrılırken, Gran Canaria ise 4. maçındaki üçüncü galibiyetini aldı.

İşlerin pek iyi gitmediği Bursa’da genç oyuncu Ömercan İlyasoğlu gösterdiği performansla umut vermeye devam etti.

2001 doğumlu guard Ömercan İlyasoğlu, Petkim maçından sonra bu maçta da hem enerjisi hem de açığa çıkartmaya başladığı potansiyeliyle büyük takdir topladı. İki pozisyonunda da oynayan genç kısa, uzun vadede Türk basketbolu için heyecan yaratmaya başladı.

Maçta 29 dakika süre alan Ömercan, %50 şut isabetiyle 13 sayının yanı sıra 9 asist ve 3 ribauntla çok yönlü bir performans ortaya koydu.

Sezona istikrarsız bir başlangıç yapan Bursaspor, ilk çeyrekte yine çift hanelerle geriye düşerken, soyunma odasına da 20 sayılık farkla gitti. Zaman zaman oyuna enerjisini yansıtmaya çalışan temsilcimiz, yine de istediklerini yansıtmakta zorlandı. Gran Canaria, özellikle üç sayı çizgisinden oldukça verimli hücum etti.

Koç Tutku Açık, son çeyrekte tamamen yerli oyuncuları sahada tuttu.

Bursaspor‘da Kenny Kadji 12 sayı-4 ribaunt, Xavier Munford 10 sayı-3 ribaunt, Ender Arslan 8 sayı-1 asist, Oğuz Savaş 14 sayı-6 ribaunt, Metin Türen 10 sayı-2 ribaunt ve Can Maxim Mutaf 3 sayı-2 asist yaptı.

Gran Canaria‘da Tomas Dimsa 16 sayı-3 asist, John Shurna 18 sayı-8 ribaunt, Matt Costello 11 sayı-5 ribaunt, Javier Beiran 11 sayı-4 ribaunt ve Stanley Okoye 10 sayı-7 ribaunt yaptı.

  1. Periyot: 18-33
  2. Periyot: 15-20
  3. Periyot: 27-23
  4. Periyot: 16-18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir