Büyükçekmece’nin Nefesi Gaziantep’e Yetmedi

Basketbol Süper Ligi‘nde 25. haftanın açılış maçında Gazintep Basketbol evinde konuk ettiği düşme hattındaki Büyükçekmece Basketbol karşısında 80-72’lik skorla kazandı.

Gaziantep Basketbol bu sonuçla derecesini 15-9 yaparken, Büyükçekmece Basketbol ise 5-19’a geriledi.

Jarmar Gulley’in skorer oyunuyla maça iyi bir giriş yapan ev sahibi, ilk çeyrekle birlikte kontrolü tamamen eline aldı ve özellikle savunmada Büyükçekmece’yi durdurmayı başardı. İkinci çeyrekle birlikte fark çift hanelere çıkarken, oyunu tamamen domine eden Gaziantep oldu ve soyunma odasına da 40-26 önde gitti.

Üçüncü çeyreğin ortalarına doğru fark 20’ye kadar gelirken, bu bölümde ev sahibi ekip oldukça rahat bir görüntü sergiledi. Hücumda biraz olsun hareketlenen Büyükçekmece ise savunmada rakibini durduramayınca farkın açılmasına engel olamadı. Son çeyreğe farklı bir başlangıç yapan konuk ekip, ilk 5 dakika geride kalırken 17-6’lık periyot skoru yakaladı ve farkı 5’e kadar çekti.

Maçın son 3 dakikasına girilirken fark 3’e kadar indi ve Büyükçekmece bu bölümde yeniden umutlandı. Kalan sürede Gaziantep farkın daha da inmesine ve olası dönüşü izin vermezken, evinde önemli bir galibiyet alarak playoff potasında kalmaya devam etti.

Gaziantep’te Jarmar Gulley 23 sayı-4 asist, Ryan Luther 16 sayı-8 ribant, QJ Petterson 12 sayı-4 asist, Alpha Kaba 4 sayı-5 ribaunt, Cem Ulusoy 6 sayı-4 asist ve Milton Doyle 13 sayı-4 asist yaptı.

Büyükçekmece’de Jordon Crawford 25 sayı-5 asistle oynarken, Ian Miller 19 sayı-1 asist, Enes Berkay Taşkıran 12 sayı-4 asist ve Volodymyr Herun 8 sayı-6 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 22-13
2. Periyot: 18-13
3. Periyot: 26-24
4. Periyot: 14-22

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir