Carsen Edwards Şov Yaptı Fenerbahçe Adını Finale Yazdırdı

TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nın ikinci maçında Fenerbahçe Beko adını finale yazdıran son takım olurken Beşiktaş Emlakjet‘i 95-77 mağlup etti.

Sarı-lacivertliler, ilk devreyi de 51-40 önde kapatmıştı.

Fenerbahçe Beko, final karşılaşmasında yarın 21:00’de Anadolu Efes’le, Beşiktaş Emlakjet ise üçüncülük maçında 18:00’de Bahçeşehir Koleji’yle karşı karşıya gelecek.

Carsen Edwards’ın üçlükleriyle maça müthiş bir giriş yapan Fenerbahçe, henüz ilk çeyrekte farkı çift hanelere çıkardı. Beşiktaş, zaman zaman farkı makul seviyelere çekerken, sarı-lacivertli ekip devrenin sonunu iyi getirdi ve 51-40’lık avantaj yakaladı.

Üçüncü çeyrekte genç oyuncularının verdiği enerjiyle maçın içinde kalmaya çalışan Beşiktaş, farkı bir türlü istediği seviyelere indiremedi. Fenerbahçe ise özellikle hücumda keyif veren performasına devam ederken, son çeyreğe de 78-59’la girdi.

Final periyodunda kontrolü elinde tutan sarı-lacivertliler, baştan sona üstün oynadığı maçı rahat kazandı ve adını finale yazdırdı.

Fenerbahçe’de Carsen Edwards 30 sayıyla maçı tamamlarken, Johnathan Motley 22 sayı, Dyshawn Pierre 7 sayı, Scottie Wilbekin 6 sayı, Tonye Jekiri 5 sayı, Metecan Birsen 5 sayı ve İsmet Akpınar 3 sayı yaptı.

Beşiktaş’ta David McCormack 18 sayı, Gediminas Orelik 17 sayı, Bryce Brown 11 sayı, Jordan Usher 9 sayı, Furkan Haltalı 6 sayı ve Emir Adıgüzel 5 sayıyla oynadı.

1. Periyot: 33-22
2. Periyot: 18-18
3. Periyot: 27-19
4. Periyot: 17-18

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir