Daçka Finalde; Vasilije Micic Anadolu Efes’e Yetmedi!

TÜBAD Turnuvası‘nın açılış maçında Anadolu Efes ve Darüşşafaka Tekfen karşı karşıya geldi.

Maçı son saniye üçlüğüyle 87-84 kazanan Darüşşafaka Tekfen adını finale yazdırırken, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta arasındaki mücadelenin galibini beklemeye başladı.

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, sağlık protokolüne takıldığından dolayı takımının başında yer alamadı.

Darüşşafaka, ilk bölümde özellikle Ryan Luther ve Sinan Güler’in performansıyla maçın içinde kalmaya çalışırken, Anadolu Efes’te ise Vasilije Micic gösterdiği liderlikle takımını mükemmel şekilde organize etti.

Soyunma odasına 36-35’le önde giden Anadolu Efes, üçüncü çeyrekte Micic’in liderliğinde skor avantajını korudu ve son çeyreğe de 60-56’yla girdi.

Andrew Andrews’un skora verdiği katkının yanı sıra, genç oyuncularının (Doruk Dora, Troy Şav) enerjisiyle Efes’e karşı önemli bir direnç gösteren Daçka, son çeyrekte zaman zaman öne geçen taraf oldu. Anadolu Efes’te ise Krunoslav Simon bu dakikalarda sorumluluk alan isimdi.

Günün etkili isimlerinden Sinan Güler’in basketiyle son 3 dakikalık bölüme Daçka 77-73’le girdi. Micic, son bölümde yine sahneye çıkan isim olurken, son 1.5 dakikaya girilirken takımını 80-78’le öne geçirdi.

Kalan sürede çekişme devam ederken, maçta son sözü Grant Jarrett’ın üçlüğüyle Daçka söyledi.

Darüşşafaka Tekfen‘de Ryan Luther 17 sayı-7 ribaunt, Sinan Güler 13 sayı-3 asist, Jarmar Gulley 9 sayı-3 ribaunt, Andrew Andrews 15 sayı-4 asist, Grant Jarrett 12 sayı-4 ribaunt ve Erkan Veyseloğlu 9 sayı-4 ribaunt yaptı.

Anadolu Efes‘te Vasilije Micic 31 sayı-5 asistle oynarken, Krunoslav Simon 16 sayı-7 ribaunt, Bryant Dunston 8 sayı-2 ribaunt, Chris Singleton 6 sayı-9 ribaunt ve Sertaç Şanlı 6 sayı yaptı.

  1. Periyot: 16-23
  2. Periyot: 19-13
  3. Periyot: 21-24
  4. Periyot: 31-24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.