Devşirmesiz A Milli Takım’ın Oyun Kurucu Performansı

FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası‘nda 3’te 3 yaparak C Grubu’nu lider olarak bitiren A Milli Takım‘da oyun kurucu pozisyonunda süre alan isimlerin performansı herkesi tatmin etti.

Türkiye, İzlanda’yı 99-72, Bulgaristan’ı 104-66 ve Ukrayna’yı 85-72 mağlup etmişti.

Geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka’da başarılı bir performansın altına imza atan Kenan Sipahi, milli takımda da kaldığı yerden devam etti ve oyun kurucu pozisyonunda önemli bir eksikliği kapattı. Kenan’ın 3 maçlık performansı izleyen herkesin alkışını aldı.

Fenerbahçe Beko’da oyun kurucu pozisyonunda süre alan ve milli takımda da Kenan Sipahi’yle çift guard oynadığı bölümlerde performansını daha da yukarı çeken Şehmus Hazer, turnuvanın en verimli oyuncuları arasındaydı. Şehmus, hangi pozisyonda olursa olsun verilen görevi yerine getirmek için elinden gelenin fazlasını ortaya koyuyor.

Kritik anlarda takıma önemli bir enerji getiren Berk Uğurlu, son yıllarda gösterdiği gelişim ve oyun olgunluğuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Her an her dakika göreve hazır olan Berk, oyuna girdiği dakikalarda takımı organize etmeye devam ederken, performansyla olumlu puan aldı.

Kenan Sipahi, 3 maç sonunda 25.0 dakika süreyle 8.3 sayı-5.0 asist-1.7 ribaunt ortalama yakalarken, Şehmus Hazer 17.5 dakikayla 9.3 sayı-2.7 asist-2.3 ribaunt ve Berk Uğurlu 15.0 dakikayla 4.7 sayı-1.7 asist-2.3 ribaunt ortalama yakaladı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir