Alpaslan Aydın: NBA’e Oyuncu Göndereceğimizi Düşünüyorum

Basketbol Süper Ligi takımlarından Bahçeşehir Koleji sezon açılışını yaparken Başkan Hüseyin Yücel, GM Alpaslan Aydın ve koç Sinan Atalay açıklamalarda bulundu.

Başkan Hüseyin Yücel, ”Hayalimizde, hedefimizde bir kez daha FIBA Avrupa Kupası’nı ülkemize getirmek ve ikinci bir rekora imza atmak var, inşallah bunu da başaracağız.” dedi.

Genel Menajer Alpaslan Aydın, altyapıya önem verdiklerini ve önümüzdeki yıllarda NBA’e bir oyuncu göndereceklerine inandıklarını söylerken, ”Bu sene A Takım olarak gerçekten iyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bunun başarısını da sene sonu sizlere göstereceğiz. Başkanımız bu kulübü açarken bizlere söylediği ilk şey altyapıydı. 6. yılda altyapımız şu an Türkiye’de en iyisi. Çünkü biz çocuklara sadece basketbol oynamayı öğretmiyoruz. Bunun yanında çocuklara sosyal sorumluluk anlamında bir birey nasıl olunur onu öğretmeye çalışıyoruz. Ben kısa zamanda NBA’e bir oyuncu göndereceğimizi düşünüyorum. İnşallah sakatlıksız bir sene geçirelim. Salonda bizi yalnız bırakmamanız çok önemli. Bizler de size güzel bir basketbol izlettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Koç Sinan Atalay ise açıklamasında, ”Bu sezon yeni bir yapılanmaya gittik. Hem ligde hem de Avrupa’da en üst seviyeyi hedefliyoruz. Geçtiğimiz sezonlarda elde ettiğimiz tecrübelerle bu sezon sahada mücadele eden, savaşan ve kazanmak için her şeyi yapan bir takım oluşturmaya çalıştık. Bu sezon hedeflerimizden biri Avrupa Kupası’nı tekrardan kazanmak. Ligde de en üst seviyeyi hedefliyoruz. Bu hedeflere ulaşabilecek güzel bir takım kurduk. Yeni sezonumuz hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir