Dimitris Itoudis: Belinelli Maçın Kilit Faktörü Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘in 16. haftasında deplasmanda Virtus Bologna‘ya 92-88 kaybeden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Bologna’yı tebrik ediyorum. Maç sonunu daha iyi oynadılar, özellikle Marco Belinelli onlara farklı bir boyut getirdi, farklı opsiyonlar sağladı. Maçın kilit noktalarından biri de buydu.”

”Çok yakın bir maçtı ve bu şekilde olmasını da bekliyorduk. Bologna çok agresif ve yetenekli bir takım, maçı onların sahasında oynadık. Son çeyrekte 27 sayı ürettiler ve bu bizim savunmamız açısından kötü bir şey, tabii ki bu olmamalıydı. Doğru hücumları yapamadık, ribauntları alamadık. O yüzden de sonunu iyi getiremedik ama tam sonunda bir tuzak kurduk, topu çaldık ama tekrar topu kaybettik. Son top tabii ki önemli ama aynı zamanda maçın geneli de önemli.”

”Maçın sonunda benchten Melih geldi, bize ciddi katkıda bulundu, aynı şekilde Booker’ın atışı da çok önemliydi. Fark çift hanelerdeyken inancımızı hiç kaybetmedik ve aynı şekilde oynamaya devam ettik. Maç farklı yöne de gidebilirdi. Takım kesinlikle sonuna kadar savaştı. Ufak hatalarımız vardı, iletişim kötüydü. Geri geliyorduk, inanmaya devam ettik ama olmadı.”

”Sezon çok uzun bir maraton. Tabii ki son maçlarda aldığımız sonuçlar hoşumuza gitmiyor. İnanmaya devam ediyoruz ve iyi bir şekilde geliyoruz. Kostas Antetokounmpo’nun da bugün ilk maçıydı, o da güzel katkıda bulundu. Dediğim gibi üçlüklerde 12/22 ve 8/25 çok yakındı aslında sayılar ama bunu skora çeviremedik. 22/15 asist yüzdesi de topu önemli anlarda çok iyi paylaşamadığımızı gösteriyor. Bunlara rağmen başa baş getirdik. Ama dediğim gibi 12/22 ve 8/25 bizi kötü etkiledi.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir