Dimitris Itoudis: Biz Farklı Bir Takımız Herkes Öne Çıkabilir

Turkish Airlines Euroleague‘in 4. haftasında evinde konuk ettiği Valencia Basket‘i 79-77 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”İkinci devredeki savunmamız kilit noktaydı. Taraftarımız da mükemmeldi. Bu kadar maçın içinde olmaları önemliydi. Kendi sahamızda olduğumuzun farkına varan oyuncularımı da tebrik ediyorum.”

”Her şey savunmada başlıyor. İkinci devredeki savunmamızı düşününce, 34 sayı buldular sadece. Valencia çok kaliteli bir takım. Belki istedikleri sonuçları alamıyorlar ama iyi basketbol oynuyorlar. Onlara çok saygı duyuyorum.”

”Son bölümde çok basit top kayıpları yaptık, kolay sayı şansları verdik. Birbirimize güvenmemiz önemliydi. İlk devrede de boş pozisyonlar bulduk. Ama bu boş şutları ikinci devrede sokmaya başladık. Nigel kendine inanmaya ve atmaya devam etti, bunun sonucunda da sayı bulmayı başardı. Guduric ve Calathes’ten de önemli katkılar aldık.”

”Biz, farklı bir takımız ve herkes öne çıkabiliyor. Fiziksel olarak da kaçmadık. Üçüncü çeyrekteki karakterimiz maçı değiştirdi. Maçın nasıl oynanması gerektiğini orada gösterdik.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir