Dimitris Itoudis: Bizde İşler Sadece Bir Oyuncuya Bağlı Değil

Turkish Airlines Euroleague‘in 8. haftasında evinde konuk ettiği Panathinaikos‘u 107-77 mağlup eden temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da başarılı koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Her şeyin mükemmel gözüktüğünü söyleyebiliriz. Ama başlangıçta boyalı alanda bazı riskler aldık, bizim de çok iyi olmadığımızı söyleyebilirim.”

”Derin bir kadromuz var. Benchten gelerek katkı yapacak oyunculara sahibiz. Açıkçası buna da ihtiyacımız var. Çünkü Motley faul problemine girdi. Bizim takımımızda işler sadece tek bir oyuncuya bağlı değil. Oyuna nasıl yaklaştığımızla alakalı. Maç öncesi söylediğim gibi Panathinaikos son maçlarda çıkıştaydı. Onlar da adım adım ilerliyorlar. Geçiş oyunlarında onları sınırlamaya çalıştık. Daha atletik ve uzun kaldık. Çalıştıklarımızı başardığımızı düşünüyorum.”

”Bu, bir gecede olan bir şey değil. Melih bu süreçten geçti ve o zamandan sonra daha rahat. Edwards’ın da Avrupa basketboluna uyum sağlaması lazım ama çok yetenekli ve potansiyelli. Yeteneklerinden biri de takımın bir parçası olduğunu bilmek. Kızılyıldız maçında ona süre vermemiştim. Bu karşılaşmada ona da söylediğim gibi, biz bir takımız ve bu da bir takım oyunu. Bir maçta oynamadıktan sonra çalışmaya, gelişmeye devam etmesi de önemli bir yetenek. Böyle devam ettiği zaman alkışlar zaten gelecektir. Edwards’ı bu nedenle çok takdir ediyorum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir