Dimitris Itoudis: Bizim İçin Geri Dönüş Maçı

Turkish Airlines Euroleague‘in 14. haftasında evinde Cazoo Baskonia‘yı konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

16 Aralık Cuma günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak karşılaşma, 20:45’te başlayacak ve S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.

Itoudis, “Savunmada ve hücumda çok agresif olan bir takımla karşılaşacağız. Hem uzunlarda hem de kısalarda çok dengeli bir kadroya sahipler. Harika şutörleri sayesinde üç sayı çizgisinin gerisinden önemli ölçüde skor üretebiliyorlar. Son olarak Anadolu Efes’i harika bir geri dönüşün ardından yendiler. Genel olarak çok uzun, tecrübeli bir kadroya ve iyi bir oyun planına sahipler. Bu, bizim için çok önemli bir maç. Geri dönüş karşılaşması, özellikle de son performansımızdan sonra. Olympiakos’a karşı çok kötü oynadık. Bunun sonrasında reaksiyon göstermeli ve taraftarlarımızın önünde kendimizi bulabilmeliyiz. Savaşmalı ve yoğun bir mücadele göstermeliyiz.” dedi.

Mahmutoğlu ise, “Çift maç haftasındayız. Olympiakos deplasmanında istediğimiz oyunun ve sonucun çok uzağında kaldık. Eksiklerimiz vardı ancak daha iyi oynamamız gerektiğini biliyorduk. Bu maçın analizini yaptık. Çok yoğun bir dönemden geçtik ve bu tempoda takım antrenmanı için fazla zamanımız da olmuyor. Ancak en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Baskonia çok iyi bir takım. Son olarak Anadolu Efes’i mağlup ettiler ve sıralamadaki yerleri de kadro kalitelerini anlatıyor. Son karşılaşmamıza göre hücumda ve savunmada çok daha iyi oynamamız gerektiğini biliyoruz. Bu mücadele bizim için çok önemli ve taraftarlarımızın da desteğiyle galibiyete ulaşmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir