Dimitris Itoudis: Bizim İçin Zor Bir Maç Olacak

Turkish Airlines Euroleague‘in 29. haftasında deplasmanda Valencia Basket‘e konuk olacak Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Tyler Dorsey açıklamalarda bulundu.

16 Mart Perşembe günü, Pabellon Fuente De San Luis’de oynanacak mücadele, 22:30’da başlayacak ve S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Müsabakayı Robert Lottermoser (Almanya), Tomislav Hordov (Hırvatistan), Adar Peer (İsrail) hakem üçlüsü yönetecek.

Itoudis, maçla ilgili olarak açıklamasında, ”İlk olarak şununla başlamak istiyorum, Valencia organizasyonuna büyük saygı duyuyorum. Orada harika bir basketbol kültürüne sahipler. Valencia’da birçok kez bulunma şansım oldu ve tüm programlarda harika bir organizasyona sahipler. Kurdukları takımı da takdir etmemiz gerekiyor. Fiziksel olarak güçlü, birçok işi yapabilen oyunculara sahip bir kadroları var. Sahada hem kısa hem de uzun beşlerle yer alabiliyorlar. Oyun akılları, istekleri, dış şut tehditleri üst seviyede. Chris Jones’dan yaratıcılık katkısı alıyorlar ama sadece o değil, parkeye kim adım atarsa atsın, Klemen Prepelic ya da Jared Harper’ı sayabiliriz, herkesten katkı alıyorlar. Tüm isimleri sayabilirim. Sonuç olarak Valencia, playoff için oynayan bir takım. Bu da maçın zorluk derecesini arttırıyor. Evlerinde çok iyi bir atmosfere sahipler. Bizim için zor bir karşılaşma olacak. Oraya gitmeli ve en iyi şekilde mücadele etmeliyiz.” dedi.

Dorsey ise, ”Sezonun geri kalanında her maçı kazanmak için oynayan bir takım olduklarını biliyoruz. Mutlaka galibiyet için savaşacaklar. Playoff için mücadele ediyorlar, bu yüzden onların tehlikeli bir takım olduklarını biliyoruz. Euroleague’de her takımda olduğu gibi özellikle evlerinde büyük potansiyele sahipler ve bu yüzden karşılaşmaya iyi hazırlanmalıyız. Bu ligde her maç önemli. Her maçın bir anlamı var. Tüm takımlar sezonu en iyi şekilde bitirmeye çalışıyor. Eğer playoff için oynuyorsanız, bunu garantilemiş olsanız bile en iyi ritmi yakalamak için mücadele edersiniz. Dediğim gibi her maç önemli, her hafta önemli ve kesinlikle bu maça iyi hazırlanacağız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir