Dimitris Itoudis: Bu Maç Bizim İçin Kilit Role Sahip

Turkish Airlines Euroleague‘in 21. haftasında deplasmanda Asvel Villeurbanne‘e konuk olacak Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

26 Ocak Perşembe günü TSİ 23.00’de Astroballe’de oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Karşılaşmayı Miguel Angel Perez (İspanya), Gytis Vilius (Litvanya), Piotr Pastusiak (Polonya) hakem üçlüsü yönetecek.

Itoudis, ”Yüksek atletizmleri ve enerjileriyle savaşçı yönleri sayesinde en üst seviyede mücadele edebilen bir takımla karşılaşacağız. Bu maça biri Euroleague’de, diğeri ise kendi liglerinde aldıkları iki deplasman galibiyeti sonrasında çıkıyorlar. Milano karşısında maça iyi başladılar ve aynı şekilde bitirmeyi başardılar. Elbette Nando dışında da yaratıcılık konusunda yardım alabildikleri birçok kısa oyuncuları var. Çember altında Fall gibi önemli bir isime sahipler. Ancak belirttiğim gibi, takım olarak isteklerini ortaya koyuyorlar ve son olarak Dee Bost gibi tecrübeli bir ismi kadrolarına kattılar. Genel olarak bu karşılaşma bizim için kilit bir role sahip. Onların enerjilerine ve atletizmine cevap verebilmemiz gerekecek. Elbette biz de iyi bir durumdayız ve bunu sürdürmeye çalışacağız.” dedi.

Guduric ise, “Bizim için çok önemli bir deplasman maçı olacak. Bir galibiyet serimiz var ve bunu devam ettirmek, bu sayede de Euroleague’de ilk sıralardaki takımlar arasında kalmak istiyoruz. Rakibimizin çok iyi bir kadrosu var. Özellikle fiziksel olarak iyiler. Nando De Colo ve Youssoupha Fall iki kilit oyuncu ama son olarak Dee Bost’u da kadrolarına kattılar. Onu çok yakından tanıyoruz. Genel olarak Asvel çok iyi ve tehlikeli bir takım. Bu sene Barcelona ve son olarak da Milano gibi ekipleri mağlup etmeyi başardılar. Kırk dakika boyunca maça odaklanmalı ve onların fiziksel oyununa cevap verebilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir