Dimitris Itoudis: Buraya Ait Olduğumuzu Kanıtladık

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi 4. maçında evinde konuk ettiği Olympiakos‘u 73-69 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle takımımı tebrik ediyorum. Oynayan ve sakatlığı nedeniyle oynayamayan tüm oyuncularımı tebrik ediyorum.”

”Olympiakos’u her çeyrekte 20 sayının altında tuttuk. Belki bir çeyrekte 20 sayı atmış olabilirler ama bunu seri geneli için söylüyorum. Savunmada çok özel işler yaptık. Olympiakos, çok yetenekli bir takım ama 11 asisste kaldılar. Bu, bizim nasıl bir maç çıkarttığımızı da gösteriyor.”

”Taraftarımıza ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bize olan inançlarını hiç kaybetmediler. Geçen maçta Kostas çok önemli bir üçlük atmıştı. Bu, bir süreç. Biz, buraya ait olduğumuzu kanıtladık. Kim olursa olsun mücadele edeceğimizi gösterdik. Olympiakos’a büyük saygı duyuyoruz. Final maçı elbette zor olacak ama anı yaşıyoruz.”

”Bize inanmaktan hiç vazgeçmediler. Kamera arkasında olan çok şey var. Taraftarlar, elbette bazı şeylerin farkında ama bazı şeylerin de değil. Kapalı kapılar ardından ne yaparsan bunun ödülünü öyle alırsın. Kameraların olmadığı yerde yaptığımız çalışmalarla buradayız, bunu söylemem lazım. Bu bir süreç, kolay değil. Biz, bu sürece inanmaya devam ediyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir