Dimitris Itoudis: Çok Tehlikeli Bir Takımla Oynayacağız

Turkish Airlines Euroleague‘in 7. haftasında yarın evinde Kızılyıldız‘ı konuk edecek temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Nigel Hayes-Davis açıklamalarda bulundu.

10 Kasım Perşembe günü 20.00’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Karşılaşmayı Miguel Angel Perez (İspanya), Leandro Lezcano (Arjantin), Hugues Thepenier (Fransa) hakem üçlüsü yönetecek.

Itoudis, “Euroleague’de daha iyi duruma gelmek isteyen ve bunun için hamleler yapan bir takımla karşılaşacağız. Avrupa ve hatta NBA standartlarında çok önemli bir guard olan Luca Vildoza’yı kadrolarına kattılar ve Nemanja Nedovic de formunu yakalıyor. Elbette bu iki kısa, takımın sahip olduğu diğer guardlarla birlikte oyunu domine edebiliyor. Kızılyıldız, bu ikiliyle birlikte oynarken farklı bir seviye ortaya koyuyor. Dört numarada ve daha kısa beşlerle sahada kalmaya karar verdiklerinde beş numarada faydalanabildikleri, çok tecrübeli bir isim olan Ben Bentil’e sahipler. Sonuç olarak hücum çeşitliliğine sahip ve yaratıcı bir rakibimiz olacak. Sezonun şu ana kadarki bölümüne dek sergilediğimiz doğruları parkeye yansıtamadığımız bir maçtan sonra evimize dönüyoruz. Fakat bu maçtan derslerimizi çıkardık. Kızılyıldız’ın ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu bilerek oynayacak ve umuyorum ki kazanmak için gerekli reaksiyonu göstereceğiz.” dedi.

Nigel Hayes-Davis ise, “Önümüzde tekrar kazanmaya başlamak ve bunun için gereken yolları bulmak için iyi bir fırsat var. Barcelona maçından sonra o mücadelenin teknik analizini yaptık, hatalarımızı ve nasıl daha iyi olabileceğimizi gördük. Aynı zamanda o karşılaşmada iyi yaptığımız işleri de anladık ve bunların da üzerine koyarak devam edebiliriz. Kızılyıldız’ın puan durumundaki yerinden çok daha iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Euroleague’de her maç zor ve bu karşılaşma da onlardan biri olacak.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir