Dimitris Itoudis: Euroleague’de Play-In Sistemine Geçilmeli

Fenerbahçe Beko koçu Dimitris Itoudis önemli açıklamalarda bulunurken Euroleague‘de play-in sisteminin gelmesi gerektiğini belirtti.

Euroleague’de takım sayısının arttığını ancak halen 8 takımın playoff’lara kaldığını söyleyen Itoudis, artık play-in sistemine geçiş yapılması gerekliliğini vurguladı.

Telegraf muhabirine açıklamalarda bulunan tecrübeli koç, şunları söyledi:

”Başlangıçta 16 takım vardı ve 8’i playoff yapıyordu, bu %50 demek. Bunu dünyanın en iyi ligiyle, NBA’le kıyasladığımızda ise orada 30 takımın 16’sı playoff yapıyor ve bir de play-in var. Taraftarlar için ilgi çekici bir şey eklediler. Burada ise biz 2 takım daha ekledik ama hala 8 takım playoff yapıyor, oran %50’nin bile altında. Bunu CSKA’da çalışırken de söylemiştim.”

”Belki bunun hakkında konuşmak şu an adil olabilir. Beşinci miyiz, altıncı mıyız, yedinci miyiz, sekizinci miyiz? Bunun hakkında konuşmuyorum, genel bakıyorum. Oyuncuları yönettiğimiz için koçlar olarak bir birliğe davet edildiğimizde fikirlerimizi paylaşıyoruz ve birçok düşünce dönüyor. Söz hakkımız olsun istiyoruz.”

”Play-in turnuvası istiyoruz. Euroleague ilgi çekici bir turnuva. Futbolda bile yarı finaller iki maç. 14-15 kez Final Four gördüm. Mükemmel bir organizasyon fakat daha derin düşünmeliyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir