Dimitris Itoudis: Fenerbahçe Spor Kulübü İçin Çok Büyük Bir Gündü

Turkish Airlines Euroleague‘in 33. haftasında oynanan Türk derbisinde evinde konuk ettiği Anadolu Efes‘i 103-86 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Tüm kredi oyuncularıma gidiyor. Takımımı tebrik ediyorum. Her birini ayrı ayrı tebrik ederim. Oynamayanlar bile benchte, antrenmanlarda ve kapalı kapılar ardından savaşlarını sürdürdüler. Onların sergilediği eforu kimse göremiyor. Takımımı tebrik ederim. İnanmaya devam ettik. Aşmamız gereken çok engel var. Çok düştük ama ileri doğru düştük. Bunlardan ders çıkarttık. Stratejimize güvendik. Çok güçlü bir takıma karşı oynadık. Son şampiyona karşıydı.”

”Fenerbahçe Spor Kulübü için büyük bir gündü. Voleybolda kazandık, futbolda kazandık ve basketbolda da kazandık. Basketbolda İstanbul derbisini kazandık. Taraftarlarımız adına mutluyum. Maça dönecek olursak her şeyi denedik. Kısa beşle oynadık, uzun beşle oynadık. Hücumda kontrollüydük. Savunmada bir şeyler veriyorsunuz ve bir şeyler alıyorsunuz. Dengeyi iyi kurduk. Galibiyet güzeldi. Taraftarlarımıza teşekkür ederim. Bize çok büyük destek verdiler. İnanılmaz bir atmosferdi.”

”Nigel ve Dyshawn 40 dakika mı oynadı? Eyvah, bu kötü koçluk demek! Onlardan özür dilemem gerekli. Bizim sistemimizde onların önemi çok büyük. Bir oyuncunun sakatlanmasından nefret ediyorum. Keşke herkes sağlıklı olsa da ben kimi oynatıp oynatmayacağımı düşünmekten baş ağrısı çeksem. Ama ne yazık ki sporda kontrol dışı şeyler olabiliyor. Her ikisinin fizikleri, zekaları ve farklı türde atak edebilmeleri nedeniyle ihtiyaç duyduk. Bu tipik bir normal sezon maçı değildi. Ortada çok şey vardı. Bugün bizim için final gibiydi. Bir sonraki maçımız da öyle olacak.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir