Dimitris Itoudis: Maçın Öneminin Farkında Olmalıyız

Turkish Airlines Euroleague‘in 30. haftasında evinde Zalgiris Kaunas‘ı konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Tarık Biberovic açıklamalarda bulundu.

24 Mart Cuma günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Karşılaşmayı Ilija Belosevic (Sırbistan), Emilio Perez (İspanya), Ioannis Foufis (Yunanistan) hakem üçlüsü yönetecek.

Kazanmak için mücadele edeceklerinin altını çizen Itoudis, ”Bizim için kazanmak zorunda olduğumuz bir maç daha olacak. Karşılaşmanın öneminin farkında olmalıyız. Rakibimiz de bu maça büyük önem verecektir. Zalgiris çok rekabetçi bir takım. Fiziksel olarak güçlüler, sahada çok uzun beşlerle kalabiliyorlar. Bu zorlu döneme maalesef yine birçok sakatlıkla giriyoruz. Ancak hem kendimize hem de taraftarlarımıza karşı sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz ve parkeye çıkıp kazanmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Tarık Biberovic ise ”Son maçta istediğimiz sonucu alamadık. Euroleague’de normal sezonun bitimine beş maç kaldı ve artık her karşılaşmada en iyi oyunumuzu sergilememiz gerekiyor. Zalgiris Kaunas çok iyi ve sert bir takım. 40 dakika boyunca aynı mücadeleyi gösterebiliyorlar. Onlara karşı hücumda topu çok iyi paylaşmalı ve teknik ekibimizin planına sadık kalmalıyız. Taraftarlarımızın desteği bizim için çok önemli olacak. Sakat oyuncularımız var ama geniş ve değerli bir kadromuz olduğunu biliyoruz. Taraftarlarımızın da desteğiyle sezonun kalan bölümünde evimizde hata yapmak istemiyoruz ve bu yolda çok önemli bir maça çıkacağız.” diye konuştu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir