Dimitris Itoudis: Önemli Olan İsimlerin Değil Takımın Liderliği

Turkish Airlines Euroleague‘in 2. haftasında evinde konuk ettiği Maccabi Playtika‘yı 86-71 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Takımımı tebrik ediyorum. Maçın büyük bölümünü kontrol ettik. İkinci çeyrekte savunmada büyük fark yarattığımızı söyleyebilirim. Maçın gidişatını biz belirledik. Üçüncü çeyrekte farkı 20’ye kadar da çıkardık ama sonrasında işler biraz değişti. İkinci şans sayılarıyla bizi yıpratmaya başladılar. Efor anlamında fark yarattılar.”

”20 asist bizim çok tatmin olacağımız bir rakam değil. Ama kötü de değiliz. Topu iyi dolaştırdığımızı görebiliriz. Taraftarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Muhteşemdiler.”

”Takımın liderliği önemli. Bugün Marko, Nick olur, yarın Scottie, Carsen olur. Herhangi bir oyuncu olabilir. Fenerbahçe formasını giyen oyuncular göreve her zaman hazırlar. Marko harika bir maç oynadı.”

”Şutlar girdiğinde her şey güzel gözüküyor tabii. Ama asıl önemli olan şutları nasıl yarattığınızdır. Kötü olduğumuz bölümde açıkçası şut tercihlerimiz pek iyi değildi. Bunu genel söylüyorum. Maçın akışında bunları da konuşmak lazım.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir