Dimitris Itoudis: Umarım Bir Daha Böyle Şeyler Yaşanmaz

Turkish Airlines Euroleague‘in 25. haftasında deplasmanda Partizan‘ı 97-94 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle bizim ve Türkiye için ne yazık ki çok üzücü gelişmeler yaşandı. Çok sayıda insan hayatını kaybetti, biz de Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu süreçte depremden etkilenen insanların yanında olmaya çalıştık. Yine de hayat devam ediyor, biz de takım olarak daha iyiye gitmek durumundayız.”

”Burada başta başkanımız Ali Koç ve basketboldan sorumlu yöneticimiz Sertaç Komsuoğlu olmak üzere, herkes depremden etkilenen insanlara destek olabilmek için elinden gelen çabayı gösterdi. Umuyorum bir daha dünyanın herhangi bir yerinde böylesine üzücü olaylar yaşanmaz.”

”Maça dönecek olursam öncelikle takımımı yürekten tebrik ediyorum. Seyir zevki çok yüksek bir maç oldu, ilk yarı bir ara farkı çift hanelere kadar çıkardık ama sonrasında Partizan mücadele seviyesini arttırarak oyunu dengeledi. Özellikle ribauntlarda bize büyük üstünlük kurdular, karşılaşmayı da 14 hücum ribauntuyla tamamladılar. Biz ise böylesine zorlu bir deplasmanda 14 üçlük isabeti bulduk, kısalarımız Partizan baskısına karşı sürekli doğru tercihlerde bulundular.”

”Bize karşı maç boyunca agresif bir baskı yapacaklarının bilincindeydik ve buna göre hücum ettik. Sonrasında Partizan risk alarak Dyshawn Pierre’den yardım getirmeye başladı, biz de üçlükleri bularak cezayı kestik. Sonuç olarak maçı kazandık, Partizan’ı da tebrik ediyorum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir