Emir Adıgüzel; MVP Gibi Oynadı BSL’ye Göz Kırptı!

Basketbol Gençler Ligi‘nde Beşiktaş forması altında izlediğimiz 2003 doğumlu Emir Adıgüzel önümüzdeki sezon bir sonraki seviye için hazırlanan oyuncular arasında yer alıyor.

Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon BSL’de kullanmayı planladığı Emir Adıgüzel, BGL’de gösterdiği performansla bunu en çok hak eden isimlerin başında geliyordu.

BGL playoff’larında vites yükselten Emir, hem çeyrek hem de yarı finallerde harika bir performans ortaya koydu. Genç oyuncu, final maçında da adeta MVP performansı sergilerken, bu gayreti şampiyonluk için yetmedi ama takımı kaybetmesine rağmen büyük alkış aldı.

– Sakin ve güvenilir

Sezon boyunca önemli bir gelişim gösteren Emir Adıgüzel, guard yeteneklerinin yanı sıra sahadaki sakin duruşu ve oyun zekasıyla da öne çıkıyor. Tansiyonu yüksek anlarda sakinliğini koruyan genç oyuncu, takımının en güvenilir ellerinden biri olarak sorumluluk almaktan da çekinmiyor.

– BSL için geri sayım

BGL’nin en hazır guardlarından biri olarak gösterilen Emir Adıgüzel, önümüzdeki sezon BSL’de rotasyonun önemli parçalarından biri olmaya aday hale geldi. Genç oyuncu, dikkatle izlenmesi gereken oyuncular listesinde şimdiden yerini alırken, bundan sonra yapacakları da hem heyecan hem merak uyandırıyor.

– Playoff’larda yıldızı parladı

Çeyrek finalde Karşıyaka’ya karşı 20 sayı-2 asist-4 ribaunt ve 19 sayı-5 asist-6 ribaunt yapan Emir, yarı finalde ise Anadolu Efes’e 22 sayı-5 asist-2 ribaunt ve 22 sayı-9 asist-4 ribauntla oynadı.

Final maçında Gaziantep karşısında da oldukça dominant bir performans ortaya koyan 2003 doğumlu oyuncu, 28 sayı-5 asist-8 ribaunt-3 top çalma ve 32 verimlilik puanı yakaladı.

Geride kalan sezonda BGL’de 28 maça çıkan genç guard, 14.8 sayı-4.4 asist-4.1 ribaunt-2.0 top çalma ortalaması yakalarken, playoff’larda ise 5 maçta 22.2 sayı-5.2 asist-4.8 ribaunt ortalama yaptı.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir