Erdem Can: Böyle Savunma Yaparak Seri Kazanamazsınız

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi ilk maçında evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 98-94 mağlup eden Türk Telekom‘da koç Erdem Can açıklamalarda bulundu.

Erdem Can, maçtan sonra şunları söyledi:

”Kazanmak önemliydi. Pınar Karşıyaka ligin en önemli hücum takımlarından birisi. İlk yarıda maç planına sadık kalmadık. Çok yanlış savunma hamleleri yaptık ve rakibimizin oyunda kalmasına her seferinde izin verdik. Çok kaliteli bir rakibe karşı oynuyoruz. Çok kaliteli bir koç ve ekibine karşı mücadele ediyoruz Buraların tecrübesi çok yüksek olan bir takıma karşı oynuyoruz. Bizim her gün tüm konsantrasyonumuzla sahada olmamız lazım.”

”Uzun bir seri. Dolayısıyla bugün herkes üzerine düşeni yapmaya çalıştı ancak benim sıkıntım savunma konusunda. Biz bugün iyi savunma yapamadık. Böyle savunma yaparak bir maç kazanabilirsiniz ancak seriyi kazanamazsınız.”

”Hata yaptığımız detayları tekrar konuşacağız. Benim ricam bugün harika bir atmosfer vardı. Ankara Arena’yı uzun yıllar sonra böyle görmek çok mutluluk verici. Asıl hedeflediğimiz şeylerden birine ulaştığımızı hissediyoruz. Salı günü bütün Ankara’yı salona bekliyoruz. Gelsinler 10 bin 500 kişi dolduralım salonu. Basketbol, Ankara’ya çok yakışıyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir