Erdem Can: Önemli Olan Oyuncuların Ne Kadar İstediğidir

Basketbol Süper Ligi‘nin 7. haftasında evinde Pınar Karşıyaka‘yı 92-83 mağlup eden Türk Telekom‘da koç Erdem Can açıklamalarda bulundu.

Erdem Can, maçtan sonra şunları söyledi:

”Özellikle ikinci yarıda oyuncuların maçı isteme reaksiyonları etkili oldu. Çünkü bu işte istediğiniz kadar taktik donanımı sağlayın, stratejiler üretin, oyuncularınızın ne kadar istediği çok önemli. Bugün de çok önemli mücadele verdiler.”

”Karşıyaka, playoff tablosunda üst sıraların adayı. Birçok iyi yabancıya ve çok değerli bir koça, ekibe sahip. Çok saygı duyduğumuz bir takımdı, o yüzden önemliydi bu maçı kazanmak.”

”Hep aynı şeyi söylüyorum, biz gün be gün daha iyiye gitmek istiyoruz. Onun için de durmaksızın bu mücadeleyi vermeye çalışıyoruz. Aç kalıyoruz, hem basketbol olarak hem başarı olarak. Bu, bizi nereye götürürse orayı yakalamak istiyoruz.”

”Bana kalırsa daha fazla taraftar desteği olabilir. Ankara, basketbol kültürü, geçmişi ve hikayesi olan bir şehir. Neden doldurmayalım bu salonu. Ben şahsen 10.500 seyirci de olsa tatmin olmam. Bu, aynı zamanda Türk basketboluna da bir hizmet olacak. Umarım Ankara’yı tekrar dolu tribünlere kavuştururuz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir