Ergin Ataman: Anadolu Efes’le Şampiyon Olacağımıza İnanıyorum

Yunanistan‘ın Panathinaikos takımıyla prensip olarak anlaşmaya varan Anadolu Efes koçu Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

Ataman, ”Anadolu Efes kulübü benim sadece profesyonel olarak görev aldığım bir kulüp değil, başkan, yönetim, kadro, taraftarla çok güçlü aile bağlarımız var. Sezon sonu ortak kararımız ne olursa olsun bu bağın hep devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Ataman, Anadolu Efes ve Milli Takım hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli çalıştırıcı, “Panathinaikos’la resmi olarak henüz bir anlaşma imzalamadık, sezon sonu olası bir birliktelikte neler yapılabileceğini konuşuyoruz. Euroleague çok zor bir lig, Final Four oynamak, şampiyon olmak için büyük emek gerekiyor. Anadolu Efes’te 2021 ve 2022’de bunu başarmış olmanın gururunu hala yaşıyorum. Şu an sadece Avrupa’da dört takım bu sezon şampiyonluk için mücadele edecek. Diğer tüm takımlar gibi biz de kendi lig şampiyonluğu mücadelemize devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ataman sözlerine, ”Türkiye’de çok zorlu bir playoff serisi oynanacak. Anadolu Efes olarak bir kez daha şampiyon olacağımıza inanıyorum. Ağustos ayında A Milli Takımımız İstanbul’da çok önemli bir olimpiyat elemeleri turnuvası oynayacak. Temmuz ayının ortasında hazırlıklarımız başlayacak ve umarım tam kadro olarak Türk basketbolunu olimpiyatlara taşımak için mücadele edeceğiz. Hırvatistan, Ukrayna, Belçika gibi zorlu takımları geçip turnuvada birinci olmak tek hedefimiz.” diye devam etti.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir