Ergin Ataman: Beşiktaş’ın Gençlerini Tebrik Ediyorum

Basketbol Süper Ligi‘nin 20. haftasında evinde konuk ettiği Beşiktaş Icrypex‘i 84-80’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, ilk olarak Beşiktaş’ın gençlerini tebrik ederek sözlerine başlarken, ”Öncelikle Beşiktaşlı gençleri tebrik ediyorum. Hem iyi mücadele ediyorlar hem de iyi basketbol oynuyorlar. Alperen olsun, Şehmus olsun, Furkan olsun hiçbir şekilde geri adım atmıyorlar. Onları tebrik ediyorum bu cesaretleri ve göstermiş oldukları gelişmeden dolayı. Tabi burada Banvit Kulübü’ne de teşekkür etmek lazım. Çünkü bu oyuncuları onlar yetiştirdiler ama Beşiktaş da Banvit’in bıraktığı yerden aldı ve hakikaten Türk Basketbol’u için güzel bir misyon üstlendi. Buradan Beşiktaş Kulübü’nü de tebrik ediyorum.” dedi.

Başarılı koç, ”Kendi açımızdan tabi kolay değil yani Barcelona deplasmanında çok önemli bir galibiyetten sonra bu maça konsantre olmak kolay değil. Onun için maçın ilk periyodunda düşük bir tempoda oynadık. Özellikle ikinci yarıda Simon devreye girdi ve o skor sıkıntısını Simon’un sayılarıyla aştık. Ondan sonra da üçüncü periyodun sonunda iki uzunlu yani Dunston ve Sertaç’lı beşimizle savunmamızı sertleştirerek maçı kırmayı başardık. Sonuçta bütün oyuncularımızı oynattık. Dengeli şekilde dakikaları paylaştırdık. Oyuncularımı kutluyorum. 20. maçımızdan da namağlup lider olarak ligdeki hedefimiz doğrultusunda devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir