Ergin Ataman: BGL Takımıyla Oynamak İçin 6 Saat Yol Gidiyoruz!

Basketbol Süper Ligi‘nin 12. haftasında yarın deplasmanda HDI Sigorta Afyon‘la karşı karşıya gelecek Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, “İstanbul’a şimdi indik ve çift maç haftası öncesinde Afyon Belediyespor’un BGL takımıyla oynamak için 6 saatlik otobüs yolculuğu yapacağız.” dedi.

Ataman konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Euroleague’de çift maç haftası öncesinde Afyon Belediyespor’un BGL takımıyla oynamak için 6 saat otobüsle Afyonkarahisar’a gidiyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu’na maçı erteleyin, İstanbul’a alın veya en azından yarın saat 13.00’te oynansın dedik, ancak TBF, ‘Değiştiremeyiz, maç saat 18.00’de’ dedi. Euroleague’de çift maç haftası öncesinde bir de Afyonkarahisar’a 6 saatlik otobüs yolculuğu yapıyoruz. Salı günü Baskonia, perşembe günü ise Maccabi’yle çok önemli iki maçımız var. Afyon Belediyespor tam takım olarak oynasa yine tamam ancak antrenörü bile bizi arıyor, ‘Kusura bakmayın, maça ben de çıkmayacağım. Maçı BGL takımımız oynayacak’ diyor. Federasyon ise bu duruma seyirci, hiçbir olumlu yaklaşım yok. Hem Türkiye Ligi’ne hem bizlere zarar bir durum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir