Ergin Ataman: Bizim İşlerimize Hiç Kimse Karışamaz

Basketbol Süper Ligi‘nin 8. haftasında deplasmanda Manisa BBSK‘yı 95-74 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Yerli ya da yabancı diye bir ayrım yok. Sadece formsuz olan oyuncuların ekstra çalışmaları gerekiyor. Sporun kuralıdır bu, sporcu çalışmadan form tutamaz. Onun için bu hafta Euroleague’de kullanmayacağımız oyuncuları İstanbul’da tuttuk ve onlara yoğun bir antrenman programı yaptık.”

”Gerçi bundan rahatsız olanlar var, özellikle Euroleague Oyuncular Birliği rahatsız olmuş. Bu oyuncuları, burada çalıştırdığımız için bize soruşturma açtılar. Ama biz sonuca bakıyoruz, büyük bir kulübüz ve hiç kimse bizim içişlerimize karışamaz.”

”Yoğun bir haftadan çıktık, İtalya’dan buraya geldik ve as oyuncularımızı dinlendirme fırsatı bulduk. Clayburn’ü hiç sahaya sokmadık, Micic sadece maçın başında 5 dakika oynadı. Bu şekilde, burada İstanbul’da kalıp, yoğun bir antrenman tempsuyla çalışan oyuncular da verim verdiler.”

”Bu tip maçlar tehlikeli, Manisa’da 5 tane yabancı oyuncu var ve çıkıyorlar bütün bir hafta sizi bekliyorlar. Seyirci ve atmosfer çok iyiydi, net bir galibiyet aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün Yakup Sekizkök maçı yönetti, bunu da planlamıştık. As oyuncular gibi ben de dinleneyim dedim. Zaten maçın da analizini o yapmıştı.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir