Ergin Ataman: Bizim Tek Hedefimiz Ligde Şampiyon Olmak

Basketbol Süper Ligi‘nde 28. haftanın açılış maçında deplasmanda Gaziantep Basketbol‘u 106-82’lik skorla farklı geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maç sonrası şunları söyledi:

”En önemlisi takımın enerjisiydi. Bugün enerji olarak son derece iyi durumdaydık. 13 gündür maç yapmıyoruz, Gaziantep takımı ligde kalma mücadelesi veriyor, onun için ekstra oynuyorlar. Bugün de aslında iyi oynadılar ama maçı kırmayı başardık.”

”Bugün her oyuncumuzdan katkı aldık. Bizim tek hedefimiz lig, kalan 3 maçı da kazanıp, playoff’lara şampiyonluk amacıyla girmek istiyoruz. Çalışmalarımız bu şekilde devam edecek.”

”Dunston’ın gelmesi arkadaşlarına moral verdi. Ciddi bir kaza geçirmişti, elinde hala cam kırıkları var. Fiziksel durumu iyi, psikolojik olarak bunu atlatmaya çalışıyor. Singleton, bizi çok korkuttu ama kalp krizi olmadığı görüldü. Bugün taburcu oldu ama bir süre daha basketbol oynayamaz. Belki finale kalırsak o seride olabilir.”

”Sezon boyunca bir sürü aksilik oldu. Ben bu tip şeylere pek inanmam ama takımın üzerinde nazar olduğu söyleniyor. Allah beterinden saklasın.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir