Ergin Ataman: Bu Fikstürde Bazen Doğal Olarak Zorlanıyoruz

Basketbol Süper Ligi‘nin 25. haftasında deplasmanda Pınar Karşıyaka‘yı 98-89’luk skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçla ilgili olarak açıklamasında, ”Türkiye Ligi’nde normal sezon birinciliği açısından bizim için önemli bir maçtı. Hafta içinde iki tane Euroleague deplasmanı oynadık. Fiziksel ve mental olarak yorgun geldik buraya. Özellikle cuma günü oynadığımız Bayern maçı bizi baya yordu. Maça çok durağan ve kötü başladık. Böyle olunca Karşıyaka bir anda 12-13 sayıyla öne fırladı. Ama daha sonra bir takım değişikiklerle normal oyunumuzu oynamaya başladık. Bazı oyunculardan istediğimiz verimi alamasak da, hücum anlamında iyi bir basketbol oynadık. Karşıyaka’nın hakkını vermek lazım, onlar da iyi basketbol oynayan bir takım.” dedi.

Fikstür konusuna da değinen Ataman, ”Bu tip fikstürlerde zorlanıyoruz ama bu da doğal. Üst üste 3 deplasman maçı oynadık. Salı akşamı Tel Aviv’de, cuma akşamı Münih’teydik ve oradan buraya geldik. 48 saat geçmeden Karşıyaka’yla oynadık. Bazı oyuncularımızda bu nedenle fiziksel yorgunluk oldu ve bu da bizi etkiledi.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir