Ergin Ataman: Buradan Şampiyon Olarak Gitmek İstiyorum

Basketbol Süper Ligi playoff final serisi ikinci maçında evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 85-68 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Bu maçı da kazanmayı başardık. Sahamızda avantajımızı kaybetmedik. Zorlu bir mücadele oluyor, maçın farklı bitmesi bence oyunu göstermiyor, Karşıyaka çok iyi oynayan bir ekip. Maç içinde problemler de yaşadık, Will Clyburn’ün ciddi bir sakatlığı var. Seriye devam edip edemeyeceğini bilmiyorum.”

”Şu an sadece 2-0 öndeyiz, şampiyon olmamız için bir maç daha kazanmamız lazım. İzmir’e gideceğiz, doğal olarak zor bir atmosfer olacak. Bugüne kadar Karşıyaka’da oynadığımız maçlarda çok ağır ve güzel bir atmosfer vardı. Basketbolumuzu oynayıp orada kazanmaya çalışacağız. Bugün oyuncularım müthiş bir mücadele ortaya koydular, hepsini tebrik ediyorum.”

”Zor, umarım buraya dönmeyiz. 2-0 öndeyiz ve tek hedefimiz şampiyonluk. Buradan şampiyon olarak gitmek istiyorum. Kulübü, taraftarları ve herkesi çok seviyorum. Benim gitmem, burada son maçımın olması önemli değil. Tek önemli şey var, Anadolu Efes olarak bir kez daha şampiyon olabilmek.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir