Ergin Ataman: Bütün Sezonu 5 Oyuncuyla Götüremeyiz

Basketbol Süper Ligi‘nin 7. haftasında Anadolu Efes evinde konuk ettiği Ayos Konyaspor‘u 88-83’le geçerken koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Maçın zor geçmesini kesinlikle bekliyordum. Konyaspor ligin sürpriz ekiplerinden biri. Yabancılarını çok iyi seçmişler. Burada hem idari hem teknik kadroyu tebrik etmek gerekiyor. Çok iyi mücadele ediyorlar, direnç koyuyorlar, hücum güçleri çok yüksek.”

”Biz, henüz 48 saat geçmeden Barcelona maçı sonrası sahaya çıktık. Euroleague’de çift maç haftası olduğu için pazar oynayamadık bu maçı. Ben, oyuncularımın özellikle yabacıların ortaya koydukları mücadeleden ve oyundan çok memnunum. Bizim için böyle bir maç oynamak iyi oldu.”

”Maalesef yerlilerden sıfır katkı aldık, yapacak bir şey yok. Biz, zaten Barcelona maçında oynayan oyunculara idman yaptırmadık, pazar günü de yaptırmayacağız. Sadece bugün sahada olup hiç katkı yapmayan oyuncularımıza çift idman yaptıracağız. Onları bir sonraki lig maçına hazırlamaya çalışacağız.”

”Bugün verim alamadığımız oyuncuları İtalya’ya götürmeyeceğim. Çünkü gelip orada oturuyorlar, bir katkı alamıyoruz bazı oyunculardan. Burada çalışacaklar, çünkü ihtiyacımız var. Bütün sezonu bu şekilde geçiremeyiz. 5 oyuncuyla hem ligi hem Avrupa’yı götüremeyiz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir