Ergin Ataman: CSKA Sınırlı da Olsa Seyirci Avantajına Sahip

Turkish Airlines Euroleague‘in 14. haftasında yarın Rusya‘nın CSKA Moskova takımına konuk olacak Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Krunoslav Simon açıklamalarda bulundu.

Megasport Arena’da oynanacak olan karşılaşma TSİ 20:00’de başlayacak ve beIN Sports 3 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Ataman açıklamasında, ”CSKA Moskova, geçen yılki sorunlarından kurtulmuş ve Nikola Milutinov ve Tornike Shengelia takviyesiyle sezonun ilk bölümüne en iyi başlangıç yapan takım. Mike James çok formda. Kazanmak için pota altında fiziksel dengeyi sağlayıp, özellikle Mike James, Will Clyburn ve Darrun Hilliard gibi oyuncuları standart dışı skorlara çıkarmamalıyız. CSKA Moskova sınırlı da olsa Euroleague’de seyirci avantajını da ayrıcalıklı olarak kullanan bir takım. Ancak Anadolu Efes olarak takım bütünlüğüne dönersek her türlü dezavantajı lehimize çevirmeyi bilen bir tecrübe ve karaktere sahibiz.” dedi.

Krunoslav Simon ise karşılaşmayla ilgili, “Zorlu bir karşılaşma olacak. CSKA Moskova, bu yıl Turkish Airlines Euroleague’de FC Barcelona ile birlikte en formda olan takımlardan biri. Moskova’da kazanmak her zaman zordur, ancak en iyi oyunumuzu oynayacağımızı ve kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir