Igor Kokoskov: Sonuna Kadar Konsantre Olmalıyız

Turkish Airlines Euroleague‘in 14. haftasında yarın evinde İtalya‘nın Olimpia Milano‘yu konuk edecek temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Danilo Barthel açıklamalarda bulundu.

15 Aralık Salı günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele beIN Sports Haber tarafından canlı yayınlanacak.

Müsabakayı Daniel Hierrezuelo (İspanya), Fernando Rocha (Portekiz), Mario Majkic (Slovenya) hakem üçlüsü yönetecek.

Kokoskov maç öncesi yaptığı açıklamada, “Bir başka tecrübeli ekiple karşılaşacağız. Milano, Euroleague’de en üst seviye hedefler için kurulmuş bir kadro. Aynı sistemle ve aynı koçla yollarına devam ediyorlar. Son dönemde çok iyi basketbol oynuyorlar ve iyi durumdalar. Bu karşılaşmada takım olarak mücadele etmeli ve sonuna kadar konsantre olmalıyız. Elbette bazı isimlerden yoksun olmamız, oyun planımızı değiştirmemize neden olacak. Bu maçı kazanmak için elimizden gelen en iyi oyunu ortaya koymamız gerektiğini biliyoruz. Euroleague’de playoff yapabilmek için öncelikli hedef, iç sahayı mümkün olduğunca koruyabilmektir. Biz de bunun için mücadele edeceğiz.” dedi.

Barthel ise açıklamasında, “Çok zor bir karşılaşma bizi bekliyor. Rakibimiz hücumda çok etkili bir takım. Oldukça yetenekli isimlere sahipler. Milano gibi güçlü bir takıma karşı galip gelebilmek için mutlaka iyi savunma yapmanız gerekir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir