Ergin Ataman: Daha Fazla Üçlük İsabeti Bulabilirdik

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç haftasında evinde konuk ettiği Valencia Basket‘i 99-83’lük skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman, Rodrigue Beaubois ve Sertaç Şanlı açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes, 18 üçlük isabetiyle bu maçta kulüp rekorunu kırdı.

Ataman, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Daha da fazla üç sayılık atış bulabilirdik. Eğer ilk yarıda boş atışları kaçırmasaydık daha fazla üçlük isabetimiz olacaktı. Topu çok iyi dolaştırdık. Bu onların savunma stratejisiydi. Topa baskı yaptılar ama biz de topu iyi dolaştırıp boş atışlar bulduk. Bizim için çok önemli bir galibiyet çünkü çok tehlikeli bir takıma karşı oynadık. Böyle bir takıma karşı savunma yapmak çok zor. Yayın etrafında çok tehlikeliler. Uzunları da üçlük bulabiliyor. Prepelic de kritik atışlar buldu. Ama özellikle üçüncü çeyreğin ortasından itibaren mükemmel basketbol oynadık.” dedi.

Beaubois, maçla ilgili olarak, ”Ne zaman galibiyet alırsak ben o zaman mutlu oluyorum. Çok zor bir maçtı. Valencia maçın başından itibaren çok iyi oynadı ve hiç bırakmadılar. Ama biz çok savaştık. İyi başlamadık ama savaşmaya devam ettik. Daha sonra atışlarımızda isabet de bulduk. Böyle şut sokarsak bizi yenmek çok zor.” ifadelerini kullandı.

Maçın kilit isimlerinden Sertaş Şanlı ise açıklamasında, ”Kazandığımız için harika hissediyorum. Kişisel performansımdan ziyade takım olarak bir kez daha harika oynadık. Oynadığımız basketboldan keyif aldık. Üç sayılık atışlarda yüzdemin artmasından dolayı mutluyum. Bu şutları sokarsam Shane Larkin, Vasilije Micic ve Krunoslav Simon gibi takım arkadaşlarım için daha çok alan açılıyor.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir