Burak Gören: Bu Takımla Gurur Duyuyoruz

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nde playoff turu K Grubu ilk maçında Fransa‘nın SIG Strasbourg takımını 83-76 mağlup eden Türk Telekom‘da koç Burak Gören ve Nick Johnson açıklamalarda bulundu.

Gören açıklamasında, ”Öncelikle oyuncularıma teşekkür ederim, çünkü son haftalarda kadromuzda bazı değişiklikler oldu ve bildiğiniz üzere Michael Eric, CSKA Moskova’ya gitti. Biz de kadromuza iki yeni oyuncu ekledik. BSL ve BCL’de üç günde iki önemli galibiyet aldık. Özellikle ligde Bursaspor karşısında sahamızda çok iyi iş çıkardık. Bugün de Strasbourg gibi çok güçlü bir takım karşısında kazandık ve bu yüzden bu takımla gurur duyuyoruz. Playoff’lar bugün başladı ve iç saha, dış saha fark etmeksizin her ilk maç, her takım için önemli. Maçtan önce oyuncularımızla bu maçın önemini konuştuk. Kazandık ve çok mutluyuz.” dedi.

Johnson ise maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Bizim için büyük bir maçtı. BCL playoffları’na elbette doğru şekilde başlamak istiyorduk. Strasbourg sert bir takım. Konsantre ve motive olmalıydık. Rakibimiz kesinlikle tehlikeli bir takım. Bugünkü oyunumuzdan ötürü gerçekten mutluyum. Savunma ve hücumda daha sert oynayabiliriz ama herkes iyi oynadı. Yeni transferlerimiz de takıma alışıyor. Sürece devam edip daha iyi olmaya çalışacak, 8’li final yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir