Ergin Ataman: Derbileri Bir Daha Bu Saatte Oynamayız

Basketbol Süper Ligi‘nin ilk haftasında evinde konuk ettiği Galatasaray Nef‘i 77-68’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Maçın içinde çok inişler çıkışlar gösterdik. Galatasaray takımı da iyi mücadele etti. Özellikle dış şutlarla bizim düzenimizi bozdular. Sadık’ın attığı üç sayılık atışlar, Zizic’le eşleşince, bizim düzenimizi bozdu. Aslında maçı kazanma noktasına da getirdiler. Son 2 dakikayı iyi oynadık ve lige bir derbi galibiyetiyle başlamasını bildik.”

”Burada 2 tane önemli konu var, bunu söylemek istiyorum. İstanbul’da yaşıyoruz, bir metropol ve bizim çok sayıda taraftarımız var. Bu derbi maçlarını bir daha 13:00’te oynamayız. Bu kez böyle oldu. Bu taraftara, İstanbul’daki taraftarlar için bir saygısızlık. Bugün, biz burada Galatasaray maçını 10.000 kişiye oynardık. Akşamüstü, normal bir saatte, 3’te, 5’te. Ama İstanbul için 13:00 mantıklı bir saat değil. Yayıncı kuruluşun bu yeniden gözden geçireceğini düşünüyorum.”

”Bunun dışında oyuncular soyunma odasında çok şikayet ettiler. Sahada sponsor levhalarının son derece kaygan olduğunu söylediler. Buna da çok dikkat edilmesi gerekiyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir