Ergin Ataman: Fenerbahçe Büyük Takım Bunu Herkes Başaramaz

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi dördüncü maçında evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 87-78 mağlup ederek adını finale yazdıran Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle oyuncularımı gösterdikleri karakterden ötürü kutluyorum. Maçın büyük bölümünü önde götürdük. Marko Guduric’in üçlüğüyle devreye biraz moralsiz girdik. Sonra geriye düştük ama orada çabuk toparlandık. Maçın genelini kontrol eden taraf bizdik. Fenerbahçe’de Melih çok iyi iş yaptı, oyunun sonuna ortak olmalarını sağladı ama sonuç olarak maçı hak eden taraf bizdik.”

”Fenerbahçe, büyük bir takım. Belki de Euroleague şampiyonluğunu kılpayı kaçıran bir takım. Ama biz 42 sayı fark yedikten sonra, bunu herkes başaramaz, herkesin bizimle dalga geçtiği, bu iş bitti, Anadolu Efes bitti, Anadolu Efes tatile çıkmış dediği anda oyuncularımız müthiş bir karakter gösterdi. Ülker Arena’da seriyi çevirerek, burada da ev sahibi avantajını kullanarak galip geldik. Şimdi finaldeki rakibimizi bekleyeceğiz.”

”Elijah Bryant, seri boyunca çok iyi oynadı ve ona olan güvenimizi boşa çıkardı. Sezon genelinde iyi oynayan Rodrigue Beaubois’yı dışarıda bıraktık. Bütün oyuncuları kutluyorum. Herkes çeşitli dakikalarda önemli katkılar verdi.”

”Bizim hedefimiz sadece Fenerbahçe’yi yenip finale çıkmak değildi. Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda bizim için çok önemli bir engeldi ve onu aştık. Şimdi bir gün dinlenip, finale hazırlanmaya başlayacağız.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir