Ergin Ataman: Fenerbahçe Maçı Hiçbir Şeyi Değiştirmeyecek

Basketbol Süper Ligi‘nin 28. haftasında evinde konuk ettiği Tofaş‘ı 87-85’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

‘Özellikle maçın ilk devresinde hem oyum hem sertliğimiz düşük tempodaydı. 50 sayı attık ama savunmada çok kolay sayılar yedik. Son haftalarda ligde birinciliği garantilemiş olmamız, Euroleague’de Milano maçına gittiğimizde sıralamamız belliydi, üçüncüydük. Takımda bir motivasyon eksikliği yarattı. Sonuçta kazansak da, kaybetsek de değişen bir şey olmuyor. Maçın ikinci devresinde mümkün olduğunca daha sert olmaya çalıştık.”

”Cuma akşamı benzer bir maçı Fenerbahçe karşısında oynayacağız. Sonuç, iki takımın da sıralamasını değiştirmeyecek. Ama burada önemli olan playoff’lar başlıyor Euroleague’de ve çok ciddi bir takımla oynayacağız. Real Madrid, belki 6. sıradan girdi playoff’lara ama çok tecrübeli bir takım. Yıllarca final four oynamış bir takım ve mutlaka maç ritmini yakalamamız lazım.”

”Klasik programımızdan artık vazgeçtik. Maçtan sonra dinlenelim, sonra Fenerbahçe maçına hazırlanalım olmayacak. Yarından itibaren playoff hazırlıklarına başlıyoruz. Bireysel olarak form düzeyini yükseltmemiz lazım.”

”Bugün tam kadro olmamızın sebebi buydu. Ritim bulmamız gerekiyor. Savunma sertliğinden ve oyundan memnun değilim. Bizim için daha iyi bir hazırlık maçı olabilirdi bu. Bizi daha hazır hale getirebilirdi ama ikinci yarıdaki ritimden memnunum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir