Ergin Ataman: Henüz İstediğimiz Kıvamda Değiliz

Basketbol Süper Ligi‘nin üçüncü haftasında evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 78-77’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ”İzleyenler açısından güzel bir maç oldu. Karşıyaka zaten çok diri bir takım. İyi basketbol oynuyorlar, akıllı ve sert. Biz henüz istediğimiz kıvamda değiliz. İstediğimiz akıcı basketbolu oynayamıyoruz. Larkin’in dizinde bir sakatlık var. Simon da sakat olduğu için mecburen oynattık. Bugün de bir türlü ritme giremedi ama maçın sonunda en kritik yerde basketi attı. Ama bütün yük Micic ve Beaubois’ya kalıyor. Onlar da yoruldular. Buğrahan da sakat, o da bizim için önemli bir oyuncu. Şu anda maalesef tam bir ritim bulamadık. Tabii moral bozukluğu da yaşıyoruz. Yorgunluk da var, sonuça cuma akşamı CSKA maçında burada büyük bir efor sarf ettik. Ama şartlar bunlar, yarın sabah Lyon’a gidiyoruz, salı akşamı orada Asvel’le oynayacağız. Oradan Milano’ya geçeceğiz ve cuma akşamı onlarla oynayacağız. Pazartesi de dönüp burada Fenerbahçe’yle lig maçı oynayacağız. Ama zamanla düzeleceğimizi düşünüyorum. Bugün zaman zaman iyi savunma yaptık.” dedi.

Ataman açıklamasında, ”Kısalardan akışı sağlayamayacağınca biz de ikinci devrede oyunu pota altına yıkmayı denedik. Planımız tuttu. Ama ilk devrede de Ufuk Sarıca bizi faka bastırdı. Dört kısaya döndü, biraz bakalım dedik ama devreye 4-5 sayı önde girecekken, 2 sayı geride girdik. Bunlar olur, sonuçta son toplarda da şans bize güldü.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir