Ergin Ataman: Henüz Kaybedilmiş Hiçbir Şey Yok

Basketbol Süper Ligi‘nin 20. haftasında deplasmanda Bahçeşehir Koleji‘ni 73-62 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Ben farkında değildim Micic, Larkin, Clyburn üçlüsünün aynı anda sahada olmasının. Rotasyon içinde böyle şeyler olabilir. Clyburn, önemli süreleri 4 numarada aldı. Bryant, 3 numarada bugün çok ciddi katkı verdi.”

”Maçın geneline baktığımız zaman ilk 5 dakika, kolay değil tabii psikolojik ve fiziksel yorgunluk mutlaka var, üst üste gün aşırı maç oynuyoruz. Maccabi maçının, ağır mağlubiyetin verdiği psikolojik etki de vardı tabii. İlk 5 dakikadan sonra iyi reaksiyon verdik. Bu akşam oldukça enerjik ve harekertli bir savunma yaptık.”

”Ama hücumda istediğimiz kadar sayı atamıyoruz. Guardlarımız henüz tam ritme girmedi. Bu akşam Micic ümit verdi. Hafta içi çok önemli maçlar var. Önce salı akşamı Real Madrid. Larkin iyi oynadı, Bryant iyi oynadı ama tempomuzu biraz daha arttırmamız lazım. Takımın genel olarak sertliği ve agresifliği pozitifdi.”

”Real Madrid maçının bu haftaya koyulması bizim için çok kötü oldu. Hele ki en kritik Partizan maçı öncesi. Ama artık bunları düşünecek durumda değiliz. En iyi şekilde hazırlanacağız. Önemli bir hafta, henüz kaybedilmiş hiçbir şey yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir