Ergin Ataman: Herkes Takım İçin Mücadele Ediyor

FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası‘nda C Grubu’ndaki ikinci maçında Bulgaristan‘ı 104-66’lık skorla rahat geçen A Milliler‘de koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Pazar akşamı geç saat olmasına rağmen burada yine çok güzel bir atmosfer vardı. Rakipler bizim ayarımızda olmasa da oynadığımız basketbol bugün için mükemmel. Ben, bütün oyuncuları kutluyorum. Maçın birinci dakikasından son saniyesine kadar mücadele içerisinde, ay-yıldızlı bayrağı en iyi şekilde taşıyacak şekilde iyi basketbol oynayarak kazandık. Rakipleri küçümsememek lazım. Sonuçta salı akşamı da Ukrayna maçı var. Bulgaristan, Ukrayna’ya uzatmada kaybetti ama bu maçlar bir ölçü değil. Şimdi Ukrayna maçına odaklanacağız. Bu akşam için söyleyecek en ufak negatif bir şey bulamıyorum. Bütün oyuncular en iyisini verdi. Herkes takım için mücadele ediyor ve topu paylaşıp savunmayı da iyi yaptılar. Hepsini kutluyorum.”

”Basketbol bir takım oyunu. Herkes nerede ne yapacağını çok iyi biliyor. Potansiyelimiz yüksek, çok potansiyelli oyuncularımız var. Alperen Şengün, Ömer Faruk Yurtseven, Sertaç Şanlı gibi pota altını domine eden isimler var, Ercan Osmani girdiğinde etkili oluyor. Bunun yanında dış adamlarımız da etkili. Furkan Korkmaz şutlarıyla, Kenan Sipahi ve Berk Uğurlu çok iyi organize ederek etkili. Onuralp Bitim’le Şehmus Hazer çok iyi mücadele ediyorlar. Mükemmel bir basketbol. Fakat bu sadece ikinci galibiyet. Önümüzde 3 tane maç daha var ve her geçen maçın zorluk seviyesi artacak. Burada tek hedef bu turnuvayı olimpiyat için birinci bitirmek.”

”Her maçın havası farklı. Ukrayna, Bulgaristan’ı uzatmada yenebildi. Bugün biz çok iyi oynadık, bu şekilde oynarsak favori biziz ama Ukrayna da tehlikeli bir takım. Onun için tek tek bakıyoruz. Bu akşamı unutup, salı akşamı taraftarla birlikte kazanmak istiyoruz. Gruptan çıkmayı garantiledik ama grup lideri olarak çıkıp yarı finalde çaprazda grup ikincisiyle oynamak istiyoruz. O maça odaklanacağız ve yarın da maçın hazırlığını yapacağız.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir