Fenerbahçe’nin Gençleri TBL’de Boy Gösterecek

Türkiye Basketbol Ligi‘nde mücadele eden Fenerbahçe Koleji‘nde yeni sezonda altyapı çıkışlı oyuncular da kadroda yer alacak.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Beko’nun BGL takımında yer alan 2005 doğumlu oyunculardan Yiğit Yancı, Jihad El Khatib ve Hakan Gökçek gibi isimler TBL takımında şans bulacak.

Emre Ekşioğlu, Barış Yeniay, Yusuf Bayrak ve Eren Deniz’le kontrat uzatan Fenerbahçe Koleji, Mike David, Ed Croswell, Gökhan Edge Demirili, Gökay Hacıoğlu, Kutay Odabaşı ve Hamza Mestoğlu’nu kadrosuna katmıştı.

– Yiğit Yancı

Fenerbahçe taraftarının çok güvendiği isimlerden biri olan Yiğit Yancı, geçtiğimiz sezon BGL’de 13.6 sayı-6.6 ribaunt-3.1 asist-1.5 top çalma ortalaması yakalarken, çok yönlü performansıyla dikkat çekmişti. Daha çok 3 numaradan süre alması beklenen Yiğit, uzun beşlerde 2 ve kısa beşlerde ise 4 numaraya kadar kayabilirken, getirdiği esneklikle uzun vadede önemli silahlardan biri olması bekleniyor.

– Jihad El Khatib

BGL’de sezonu 15.0 sayı-5.1 ribaunt-1.2 asist-1.7 top çalma ortalamasıyla bitiren Jihad El Khatib, şutör kimliğiyle öne çıkan isimlerden biri. Geçtiğimiz sezon %39.4 üç sayı isabetiyle oynayan Jihad, özellikle dış şutlarda takımın güvenilir eli olarak ortaya çıkacak gibi duruyor.

– Hakan Gökçek

Uzun pozisyonunda oynayan Hakan Gökçek, BGL’de sezonu 4.4 sayı-3.9 ribauntla tamamlarken, Fenerbahçe’nin pota altındaki sertliğini arttıran isimlerden biri olarak dikkat çekmişti. Genç uzun, mücadeleci yapısı ve gösterdiği dirençle, takımın savaşçı yapısında rol oynayacak.

One thought on “Fenerbahçe’nin Gençleri TBL’de Boy Gösterecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir