Ergin Ataman: Huzurluyum Ama Benim İçin Kolay Değil

Basketbol Süper Ligi‘nde 2022-23 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle Pınar Karşıyaka’yı tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler, finale gelerek ne kadar iyi bir takım olduklarını gösterdiler. Ağır bir atmosfer, tabii burası Karşıyaka Spor Salonu, burada üçüncü maçı kazanarak şampiyon olmak çok anlamlı.”

”Playoff’larda yeniden takım olduğumuzu kanıtladık. Sakatlarımız iyileşti. Playoff sürecinde bazı sakatlarımız oldu, Clyburn örneğinde olduğu gibi, ama artık geri adım atmıyorduk.”

”Bu sezon Türkiye’de 2 kupa oynandı. Sezon başında Cumhurbaşkanlığı Kupası, şimdi de sezon sonunda lig şampiyonluğu bir kez daha bizim müzemizde. Onun için tabii gururluyum. Euroleague için üzgünüm, hayalimiz vardı. Tarihte hiç kimsenin yapamadığını yapmak için yola çıktık ama başaramadık. Playoff yapamadık, yapabilseydik çok şey değişirdi ama olmadı.”

”Benim için kolay değil, bu bu kadar yıldan sonra, ben bu kulüpte profesyonel değil amatör gibiyim, gençlik yıllarımdan itibaren çalıştım. İleride Anadolu Efes efsanesi olarak anılabilirsem ne mutlu bana. Böyle bir değişim gerekiyordu. Buna tek başıma karar vermedim. Başkanımızla birlikte karar verdik. Her iki taraf içinde iyi olacağını düşünüyorum. Ülkemi Yunanistan’da en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım.”

”5 yıllık Anadolu Efes kariyerimde kaç kupa var hatırlamıyorum. Ama 3 Euroleague finali var ve ikisi kazanıldı. Vicdanen rahatım, huzurluyum ama benim için kolay değil. Bu meslekte bunlar var, gideriz ve belki geri geliriz. Bizi destekleyen bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sezon Euroleague için özür diliyorum, haklarını helal etsinler.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir