Ergin Ataman: Kendi Basketbolumuzu Oynamadık

Turkish Airlines Euroleague‘de beşinci haftanın erteleme maçında evinde konuk ettiği Asvel Villeurbanne karşısında 72-68’lik skorla kazanan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, “Kendi basketbolumuzu oynamadık. Euroleague’de ortalama 17 asist yapıyoruz, bugün 8 asist yaptık. Sadece iki üçlük isabeti bulduk ama her şartta kazanmanın bir yolunu bulduk. Alan savunmasına karşı iyi hücum edemedik ama son 3-4 dakikada bir çözüm bulduk. Ayrıca Chris Singleton’ı 3 numarada oynattığımız bölümde üç uzunla ribauntları da daha iyi kontrol ettik. İyi basketbol oynamadık ama önemli olan kazanmak, çünkü önümüzde çok uzun ve zorlu bir fikstür var.” dedi.

Larkin ise maçla ilgili olarak, ”Bizim için güzel bir galibiyet oldu. Sezon boyu ritmimizi pek bulamadık. Sakatlıklarımız oldu, işler istediğimiz gibi gitmedi fakat birlikte oynadık, savaştık ve evimizde büyük bir galibiyet aldık. Fiziksel olarak daha iyi hissediyorum. Uzun bir sezon arası oldu ama her gün daha iyi hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir