Sarıca’nın Yolu; Ufuk’ta Bahçeşehir mi Var?

Geçtiğimiz haftalarda A Milli Takım‘la yolları ayrılan Pınar Karşıyaka koçu Ufuk Sarıca için kulislerde flaş bir iddia dolaşıyor.

Sarıca’nın kariyerine İstanbul’da devam etmek istediği iddia edilirken, daha önce de gündeme gelen Bahçeşehir Koleji haberleri yeniden alevlendi. Bilindiği gibi Bahçeşehir, koç Zafer Aktaş’la yollarını ayırdığını bugün resmi olarak açıklamıştı.

Ufuk Sarıca’nın ismi yaz döneminde Fenerbahçe Beko içinde gündeme gelmişti. Ancak sarı-lacivertliler tercihini Sırp koç Igor Kokoskov’tan yana kullanmıştı. Uzun süre söylentilere sessiz kalan Sarıca, Kokoskov’un açıklandığı gün bir açıklama yaparak Fenerbahçe iddialarını yalanlamıştı.

– İstanbul’da çalışmak istiyor

Kulislerde dolaşan bilgilere göre, Sarıca’nın kariyerine İstanbul’da devam etmek istediği belirtiliyor. Bahçeşehir’in de tecrübeli koçla yakından ilgilendiği ve hatta görüşmelere başlamak için harekete geçeceği gelen bilgiler arasında. Ancak sezonun bu bölümünde Karşıyaka’nın böyle bir hamle karşısında Sarıca’ya izin vermesi ise pek olası gözükmüyor.

– Geçici koç çözümü

Sarıca’nın Bahçeşehir’e sıcak baktığı ise bir başka iddia. Bu işin sezon ortasında olmasa bile sonunda olması için yeşil ışık yakıyor. Bu da Bahçeşehir’in uzun vadeli bir adaydan ziyade geçici bir koçla sezonu tamamlaması anlamına geliyor. Geçici koç için ilk adayın da Burak Bıyıktay olduğu ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.