Ergin Ataman: Maçın Genelinde Çok İyi Oynamadık

Basketbol Süper Ligi‘nin 14. haftasında evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 85-72 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Maçı alıp kopartmak kolay değil. Sonuçta karşısınızda bir Euroleague takımı var. Çok kaliteli oyuncuları var. Maçın genelinde çok iyi oynadığımızı söyleyemem. Ama zaman zaman topu çok iyi çevirdik. Larkin ve Micic’in penetrelerinde Fenerbahçe içeri kapanınca, Moerman da çok boş alan bularak bunları iyi değerlendirdi. Sonuçta bizim için çok önemli bir galibiyet. Namağlup yolumuza devam ediyoruz. En yakın rakibimiz Fenerbahçe’yle aramızdaki maç farkı 3 oldu. Genel olarak savunmada iyi olduğumuzu ve Euroleague maçından farklı olarak ribauntları kontrol ettiğimizi söyleyebilirim.” dedi.

Fiktür yoğunluğuyla ilgili soruya Ataman, ”Herkes için zor. Fenerbahçe de üç gün önce Olympiakos’la oynadı. Euroleague çok zorlu bir maraton. Şu anda Avrupa’da ve Türkiye’de 80’in üzerinde maç oynuyoruz. Belki de Avrupa’da en çok seyahet eden takımlar bizleriz. Futbol takımları bu kadar seyahet etmiyor. Bunlara alıştık, tek sıkıntı taraftarımızın olmayışı. Bunlar sıkıntı ama yapacak bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.