Ergin Ataman: MHK’yi Uyarıyorum Ciddi Olaylar Çıkabilir

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek final serisi ilk maçında evinde konuk ettiği Darüşşafaka Lassa‘yı 104-94 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Müthiş bir basketbol oynadık bu akşam, çok iyi mücadele ettik. Özellikle hücumda mükemmele yakın oynadık. Zaman zaman savunmada aksaklıklar vardı, o nedenle maçı bir türlü istediğimiz gibi kopartamadık.”

”Bir de şunu söylemem lazım. Dünden beri ligimizdeki playoff maçlarını izliyorum. Bu hakemlerimizle, zaten sezon boyunca devam eden düdükler var, fakat bugün bakıyorsun 32 tane serbest atış atmış Darüşşafaka. Diğer maçları da izledim, buradan MHK’ye sesleniyorum, hakemlerin daha dikkatli, daha uyarıcı, daha eğitimli ve daha hazır bir şekilde maçlara gelmeleri lazım.”

”10 yıldır Euroleague’de sadece bir hakemimiz var. Avrupa’nın her yerinden üçer, dörder hakem… BSL, şu an Avrupa’nın en iyi ligi konumunda, playoff’lar bunu gösteriyor. Ama nedense hakemlerimiz bir türlü bir üst seviyeye yükselemiyor. Biz ve diğer takımlar, herkes şampiyonluğa oynuyor. Olaylar çıkabilir, bugüne kadar görmediğimiz şekilde salonlarda olaylar çıkabililir. Anadolu Efes’in çok centilmen bir taraftarı var ama diğer salonlarda ciddi olaylar olabilir.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir