Ergin Ataman: NBA’deki Oyuncular Geldiğinde Çok Daha Güçlü Olacağız

FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri‘nde mücadele eden A Milli Takımımız hazırlık maçında Filipinler‘i 84-73’le geçerken koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Filipinler, oldukça organize bir takım. Önümüzdeki hafta olimpiyat elemesi oynayacaklar. Asya’nın iyi takımlarından biri, çok hareketli bir basketbol oynuyorlar. Zaman zaman çok zorlandık. Maçı bir türlü kıramadık. İlk yarıda hızlı hücumlardan çok boş döndük. Savunmada gerektiği kadar sert değildik ama maçın son bölümünde savunmayı sertleştirdik. Hücumda da Tarık Biberovic’i iyi kullandık, Can Korkmaz da katkı verdi. Sonuçta eksik kadroyla oynuyoruz ama galip gelmek her zaman için güzel bir şey.

Bundan sonraki maçımız farklı. Olimpiyatlara direkt katılacak olan Fransa’yla karşılaşacağız. Çok önemli bir takımlar. Fakat bizim için önemli olan mücadele gücümüzü, oyunumuzu geliştirmek. Filipinler’i yenmek istiyorduk ve bunu başardık. Fransa maçı ne olur bilemiyorum ama bu maçlar bizim için hazırlık maçları.

Bugün Cedi Osman izlemeye geldi, Alperen Şengün de gelecek sene olacağını söyledi. NBA’deki oyuncularımız da geldiğinde çok daha güçlü basketbol oynayan bir takım olacağız. Ama bu kadrodan da 4-5 oyuncuyu Avrupa Şampiyonası’na hazırlayabilirsek o zaman daha güçlü oluruz. Şu anda bizim hedefimiz maç kazanmaktan ziyade bu oyuncuları hazırlamak ve elemelere kadroyu hazır hale getirmek.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir