Ergin Ataman: Ömer Faruk Gelir mi Gelmez mi Bilmiyorum!

Anadolu Efes‘le yollarını ayırdıktan sonra Panathinaikos‘la anlaşan A Milli Takım koçu Ergin Ataman çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ataman, Fanatik gazetesine yaptığı açıklamada A Milli Takım’la ilgili önemli mesajlar verdi.

Ergin Ataman, açıklamasında şunları söyledi:

”Mental olarak Türk oyuncuları Milli Takım’a değer vermiyorlarsa bu büyük bir kayıptır. Ben bakıyorum, futbolda da, voleybolda da en iyiler, tüm yıldız tam kadro olarak milli takıma geliyorlar. Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan Hakan Çalhanoğlu ve diğer Avrupa’da oynayan isimler geliyorsa, voleybolda bütün yıldızlar tam kadro olarak hazır halde bulunuyorsa, benim basketbolcum da gelip milli takımda oynayacak.”

”Ben 2 ay tatil yapmıyorum, 3 hafta yapıyorum. Bazıları 4-5 ay tatil yapmayacaklar, 3 ay tatil yapacaklar. Bunun 1 ayını Milli Takım’a ayıracaklar. Bunu yapamıyorsak, o zaman ‘Ben Milli Takım antrenörü, Milli Takım sporcusu olmaktan gurur duyuyorum. Ülkem için her şeyi yapıyorum’ diyemezsin. Yapmak lazım. Benim beklentim bu yönde. Kadroyu açıkladık. Avrupa, Türkiye ve NBA’de oynayan en iyi oyuncuları davet ettik. Onlarla elemeleri geçip Olimpiyat’ta Türk bayrağını temsil etmek istiyoruz. Ondan sonra çeşitli bahaneler bulup affını isteyip gelmeyen olursa, onun açıklamasını kamuoyuna kendileri yapar artık. Basketbol Federasyonu da kurallar çerçevesinde tedbirlerini alır. Benim yükümlülüğüm en iyi kadroyu açıklamak, en iyi dereceyi elde etmek.”

”Ömer Faruk genç bir oyuncu. Geçmişte hata yapmış olabilir. Biz her şeyi geride bıraktık. Beyaz bir sayfa açtık. Hedefimizde Olimpiyat’a gitmek var. En iyi kadromuzla mücadele etmemiz gerekiyor. Ömer Faruk da aday kadroda olacak. Ama dediğim gibi gelir mi, gelmez mi bilmiyorum. Türk basketbolu ondan çok şeyler bekliyor. Geçen sene ona kızmamdaki en büyük sebeplerden bir tanesi kılpayı kaçan maçlarda bir destek olsa biz belki Avrupa Şampiyonu olmuştuk.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir