Ergin Ataman: Özellikle İkinci Yarıda İstediğimizi Yaptık

Basketbol Süper Ligi‘nde 12. haftanın erteleme maçında Frutti Extra Bursaspor‘u 91-58’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Dusan Alimpijevic açıklamalarda bulundu.

Ataman maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Ligde üst üste galibiyetler alıyoruz. Bugün de özellikle ikinci yarıda istediğimiz oyunu oynadık. Tabii ki Bursaspor takımı eksik geldi buraya. Ama biz de oyunun büyük bir bölümünde daha çok genç ve benchten gelen oyuncularımızla oynamaya çalıştık. Perşembe akşamı Zenit’le çok önemli bir maçımız var. Yarın sabah oraya gideceğiz. O maçı da düşündük ama bir taraftan da Euroleague’de oynayan oyuncularımıza da 15 dakika süre verdik, aynı zamanda bizim için bir tempo olsun diye. Zaman zaman iyi oynadık, şimdi Euroleague’e bakacağız.” dedi.

Bursaspor koçu Alimpijevic ise maçla ilgili olarak, ”Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Anadolu Efes’i tebrik etmek istiyorum. Elbette 7 günde 4 maç oynamak hiç kolay değil. Takımı hazırlamak hiç kolay değil. Kısa rotasyonunda daha iyisini yapamazdık. Bizim de amaçlarımız ve bir takvimiz var. Anadolu Efes’e Euroleague’de şans diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir